Logo Klub Seniora

Zapraszamy osoby w wieku 60+ z terenu powiatu średzkiego, nieaktywne zawodowe do uczestnictwa w zajęciach Powiatowego Klubu Senior+.

Klub świadczy usługi w zakresie aktywizacji: społecznej, kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej, profilaktyki zdrowia, a także zajęcia ruchowe usprawniające i terapię zajęciową.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Powiatowym Klubie Senior+ mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Szkolnej 2 w Środzie Wielkopolskiej w godzinach od 10.00-14.00 od poniedziałku do piątku. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 61 287 06 40 wew. 102 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

POWIATOWY KLUB SENIOR+

W  2020 roku, dzięki dotacji rządowej uzyskanej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” Moduł I, utworzono i wyposażono Powiatowy Klub Senior+ z  30 miejscami.
W roku 2021 w ramach Programu  Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 Moduł II, Powiat Średzki uzyskał dofinansowanie na funkcjonowanie Klubu.
Klub rozpoczął działalność 1 czerwca 2021 roku w obiekcie przy ul. Mała Klasztorna 3 w Środzie Wielkopolskiej  i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony osób starszych. Mimo tego tego, że miejsc jest tylko 30, z usług Klubu w 2021 roku skorzystały 72 osoby, w tym 43 osoby z niepełnosprawnościami.
Klub działa zgodnie ze standardami określonymi w programie, dzienna liczba uczestników Klubu nie przekracza liczby miejsc, tj. 30 osób, a w zajęciach biorą udział  seniorzy z całego powiatu. W ramach zapewnienia dostępności, godziny i dni działalności Klubu zostały dostosowane do potrzeb uczestników.
 
4 1
4 3