PCPR WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Ważne strony:

Forum Pomocy Społecznej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności
Wsparcie psychologiczne - zapytanie ofertowe
czwartek, 02 lutego 2017 11:45


ZAPYTANIE OFERTOWE nr 3/2017

dotyczące złożenia oferty na usługę wsparcia psychologicznego w ramach projektu „Zwiększenie dostępności do usług społecznych w powiecie średzkim” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa 7: Włączenie społeczne, Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 7.2.1. Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne


Baza Konkurencyjności: czytaj

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty: czytaj

 
Usługi cateringowe - zapytanie ofertowe
czwartek, 19 stycznia 2017 15:00ZAPYTANIE OFERTOWE nr 2/2017

dotyczące złożenia oferty na usługi cateringowe dla uczestników projektu w ramach projektu „Zwiększenie dostępności do usług społecznych w powiecie średzkim” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa 7: Włączenie społeczne, Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 7.2.1. Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne


Zapytanie ofertowe - czytaj
Formularz ofertowy - do pobrania
 
Wychowawca w placówce wsparcia dziennego
czwartek, 19 stycznia 2017 14:44

ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/2017

dotyczące złożenia oferty na stanowiska wychowawców w placówkach wsparcia dziennego utworzonych w ramach projektu „Zwiększenie dostępności do usług społecznych w powiecie średzkim” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa 7: Włączenie społeczne, Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 7.2.1. Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne.

Baza konkurencyności - więcej informacji


Informacja o wyborze wykonawcy - czytaj

 
Punkt informacyjny Urzędu Skarbowego dla osób niepełnosprawnych
czwartek, 12 stycznia 2017 07:48
W ramach podjętych wspólnie działań i współpracy pomiędzy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wielkopolskiej a Urzędem Skarbowym w Środzie Wielkopolskiej, osoby niepełnosprawne będą mogły uzyskać niezbędne informacje w zakresie dokonywania rozliczeń rocznych podatku dochodowego od osób fizycznych za 2016 r.
Okresowy punkt informacyjny dla osób niepełnosprawnych będzie działać w dniach:

20 marca 2017 r. i 19 kwietnia 2017 r.

w godzinach od 10.00 do 13.00

w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
przy ul. Szkolnej 2
w Środzie Wielkoopolskiej.
 
Wesołych Świąt
czwartek, 22 grudnia 2016 10:11
Weso__ych___wi__t.JPG
 
Wesołych Świąt!!!
środa, 21 grudnia 2016 12:55
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
wielu głębokich i radosnych przeżyć,
rodzinnego ciepła i wewnętrznego spokoju
oraz zdrowia, pomyślności i wytrwałości w Nowym Roku

Życzą:
 Bernadeta Staszak
 Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
wraz z pracownikami
 
 
"Nauka poprzez zabawę"
poniedziałek, 12 grudnia 2016 09:12
W dniu 8 grudnia 2016 r. w godzinach od 16.00 do 19.00 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wielkopolskiej zorganizowało szkolenie dla rodzin zastępczych pn. "Nauka poprzez zabawę". Szkolenie to było podsumowaniem spotkań dla rodzin zastępczych w ramach prowadzonych co miesiąc grup wsparcia. W radosnej, świątecznej atmosferze dzieci z dorosłymi, poprzez dobrą zabawę, między innymi poznali tradycje świąteczne, uczyli się wyrażać własne emocje poprzez taniec. Nie zabrakło również specjalnego gościa, czyli Świętego Mikołaja, który wręczył dzieciom drobne upominki. Wspólnie spędzony czas stał się także okazją do wymiany doświadczeń między rodzinami zastępczymi oraz nawiązania serdecznych relacji między sobą.
Z racji tego, że było to już ostatnie spotkanie w tym roku, wszyscy składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

DSC_0006.JPG

DSC_0038.JPG

DSC_0045.JPG

 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
poniedziałek, 05 grudnia 2016 20:07

 

   Drodzy Wolontariusze

W Dniu Międzynarodowego Święta Wolontariusza  dziękując Wszystkim wolontariuszom za dotychczasowy wysiłek i realizację wielu akcji  życzę, by nie zabrakło nikomu z Was wytrwałości, siły i wiary w to co robicie. Mam nadzieję, że swoją postawą będziecie zarażać innych – rodzinę, przyjaciół, znajomych, a dzięki Wam i Waszej pracy, otaczający nas świat będzie stawał się lepszy.
Życzę Wam jak najwięcej pozytywnej energii, którą przekazujecie innym oraz satysfakcji z pracy, a także wielu sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.

Dziękuję też wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację  II Międzyszkolnego Dnia Wolontariusza w naszym powiecie, który odbył się  w CKZiU  w Środzie Wlkp. Dziękuję wszystkim dostojnym gościom i prelegentom, którzy podzielili się cennymi przemyśleniami, seniorom, nauczycielom -koordynatorom i uczniom, którzy swoimi pięknymi występami ubogacili i upiększyli to spotkanie.

 Znaczek_Klubu.JPG

Klub Wolontariusza

PC053442.JPGPC053443.JPGPC053446.JPGPC053447.JPGPC053455.JPGPC053456.JPGPC053460.JPGPC053474.JPGPC053479.JPGPC053434.JPG
 
Dzień Pracownika Socjalnego - 21 Listopada
poniedziałek, 21 listopada 2016 08:45

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Szanowni Państwo,
w Dniu Pracownika Socjalnego, który na trwałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń, przyjmijcie Państwo podziękowania za Waszą pracę - trudną, odpowiedzialną, wymagającą ofiarności, zaangażowania i profesjonalizmu.
 
Pomoc społeczna pełniła i pełni funkcję przysłowiowej ostatniej deski ratunku, do niej bowiem trafiają ci wszyscy, którzy pomimo wykorzystania innych możliwości wsparcia, w dalszym ciągu nie mogą poprawić swojej trudnej sytuacji. 
 
Pracownik socjalny jest zawsze na pierwszej linii, a prowadzona przez niego praca socjalna pomaga w rozwiązywaniu problemów osób i rodzin, co jednocześnie wpływa na ograniczanie problemów społeczności lokalnych. Jest głównym realizatorem celów pomocy społecznej, jednak ciągle jeszcze nie stał się liderem lokalnym, choć z pewnością na to zasługuje. Wynika to zapewne z faktu, że zawód ten jest w dalszym ciągu niedoceniany. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się ten wizerunek zmienić, budować tożsamość tego zawodu, co niewątpliwie wzmocni Państwa w działaniu i staniecie się autentycznymi liderami lokalnymi i organizatorami systemu wsparcia, skutecznie realizującymi cele polityki społecznej.
 
W istocie od pracownika socjalnego, jego kwalifikacji, zaangażowania, stosunku do drugiego człowieka zależy los wielu osób i ich rodzin. Wybraliście Państwo piękny zawód – powołanie z niewątpliwie wielką przyszłością. Wiem, że w codziennej pracy macie Państwo wiele trudnych chwil zwątpienia, bezradności, zniechęcenia. Myślę jednak, że więcej jest tych, które przynoszą radość i satysfakcję.
 
W Dniu Pracownika Socjalnego chciałabym życzyć Wam Drodzy Państwo, żeby poczucie satysfakcji nigdy Was nie opuszczało. Abyście zawsze rozumieli sens i niezbędność codziennie wykonywanej pracy zawodowej.
 
Dziękuję również za bardzo dobre współdziałanie przy realizacji zadań, za otwartość, życzliwość i wrażliwość na problemy potrzebujących pomocy. Jest to szczególnie cenne, ponieważ w przeciwnym razie trudno jest pokonywać przeszkody i mierzyć się z trudnościami.
 
Dziękując jeszcze raz za ogromny wkład pracy w pomoc najsłabszym i działania w celu integracji społecznej osób i grup szczególnego ryzyka, życzę Państwu dużo zdrowia i zadowolenia w życiu osobistym.

 

Elżbieta Rafalska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/pomoc-spoleczna/art,8386,zyczenia-z-okazji-dnia-pracownika-socjalnego.html

 

 
PODZIĘKOWANIE DLA WOLONTARIUSZY SZKOLNYCH
piątek, 21 października 2016 06:11
CCI20161020.JPG 
 
ZAPROSZENIE DO WOLONTARIATU
poniedziałek, 17 października 2016 09:31
Znaczek_Klubu.JPG

KLUB WOLONTARIUSZA

DZIAŁAJĄCY PRZY PCPR-OIK

 

ZAPRASZA WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI

- MŁODSZYCH I STARSZYCH -

CHĘTNYCH I GOTOWYCH DO NIESIENIA POMOCY INNYM

W DUCHU WOLONTARIATU, CZYLI:

ŚWIADOMIE, DOBROWOLNIE, BEZINTERESOWNIE

DO WSPÓŁPRACY W REALIZACJI PODEJMOWANYCH AKCJI WOLONTARIACKICH.

 

NIE JEST PRAWDĄ, ŻE STARSZYM SIĘ TYLKO POMAGA.

WASZE DOŚWIADCZENIE, WIEDZA, ŻYCIOWA MĄDROŚĆ NIE POWINNA BYĆ ZAPRZEPASZCZONA.

 

SZEROKI ZAKRES OFIAROWANYCH DZIAŁAŃ UMOŻLIWA KAŻDEMU

ZNALEZIENIE SOBIE CZEGOŚ DLA SIEBIE.

 

DLATEGO ZAPRASZAMY WSZYSTKICH,
KTÓRZY SĄ GOTOWI DO ZAANGAŻOWANIA SIĘ W TEN RODZAJ AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ
I DYSPONUJĄ CZASEM,
DO ZGŁOSZENIA SIĘ W SIEDZIBIE KLUBU, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ BLIŻEJ Z IDEĄ WOLONTARIATU

I OFIAROWANYMI MOŻLIWOŚCIAMI.

 

KLUB WOLONTARIUSZA

LIPOWA 12

63-000 ŚRODA WLKP.

od poniedziałku do czwartku w godz.8.00 - 15.00

w piatek od 8.00 do 12.00

tel.kom. 61 285 86 32

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 10


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010 PCPR ŚRODA WIELKOPOLSKA)