PCPR WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Ważne strony:

Forum Pomocy Społecznej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności
Wakacje z Muszkieterami
wtorek, 01 sierpnia 2017 00:00
O AKCJI
„Wakacje z Muszkieterami” to akcja charytatywna Fundacji Muszkieterów skierowana do dzieci w wieku 8-14 lat, pochodzących z rodzin niezamożnych, a także z domów dziecka, które pomimo wielu trudności wykazują się wzorową postawą w szkole i mogą pochwalić się wysoką średnią ocen. Dzięki finansowemu wsparciu właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, Fundacja Muszkieterów już po raz drugi zorganizuje wyjazd na niezapomniane wakacje dla ponad 1000 dzieci z całej Polski.
W tym roku dzieci będą się bawić i poznawać wartości Małego Muszkietera na koloniach w Dźwirzynie, Murzasichle oraz Sierockiem.

ATRAKCJE NA WAKACJACH Z MUSZKIETERAMI
„Wakacje z Muszkieterami” to letni wypoczynek dla dzieci wzbogacony różnorodnymi zajęciami rozwijającymi ich zdolności ruchowe, kreatywność oraz pozwalający odkryć cenne wartości życiowe, którymi powinien kierować się każdy Muszkieter. Prócz warsztatów zaplanowanych na terenie ośrodków wypoczynkowych, będą miały również możliwość poznania uroków okolicznej przyrody, dzięki wycieczkom krajoznawczym. W trakcie zabaw, uczestnicy kolonii każdego dnia będą poznawać 8 wartości Małego Muszkietera, które wyrażają godne naśladowania wzorce zachowania.

Akcji przyświeca motto:

To charakter, a nie kapelusz z piórem, czyni z Ciebie Muszkietera!

więcej - www.wakacjezmuszkieterami.pl/wakacje_2017.html
 
Bezpieczeńswto użytkowania butli gazowych - Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu
wtorek, 27 czerwca 2017 08:38
Szanowni Państwo w związku z zagrożeniem wynikającym z użytkowania butli gazowych, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu udostępnia ulotkę informacyjną o bezpiecznym użytkowaniu butli gazowych. Prosimy o przeczytanie  ulot ki w linku - Informacja o bezpiecznym użytkowaniu butli gazzowych
 
Ośrodki Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem
środa, 14 czerwca 2017 08:11
Szanowni Państwo,

w roku 2017 Fundacja "Dziecko w Centrum" realizuje zadania z zakresu pomocy pokrzywdzonym przestęstwem współfinansowane ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonują obecnie trzy ośrodki prowadzone przez Fundację "Dziecko w Centrum" we współpracy z Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Gnieźnie oraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Trzciance:
  • Ośrodek Pomocy pokrzywdzonym Przestępstwem w Poznaniu (centrala),
  • Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gnieźnie,
  • Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Trzciance.
Kompleksowa ofert Ośrodka skierowana do osób pokrzywdzonych przestęstwem obejmuje: bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną, psychiatryczną, opiekuna osoby pokrzywdzonej, tłumacza języka obcego i tłumacza języka migowego. W ramach oferty znajduje się również pomoc materialna mająca na celu łagodzenia skutków przestępstwa.
ulotka - pobierz (Plik PDF Romiar 4,72MB)
plakat - pobierz(Plik PDF Romiar 2,64MB)
 
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - Max Marina nad Jeziorem Średzkim
czwartek, 01 czerwca 2017 00:00


„DOM – to nie miejsce, gdzie mieszkasz,

ale miejsce, gdzie cię rozumieją.”

           

                                              Christian Morgenstern


 

SZANOWNI RODZICE ZASTĘPCZY

 

 

Dzień 30 maja to Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

 

w tym szczególnym dniu składamy Państwu gorące podziękowania za wytrwałość w pełnieniu tak ważnej misji – misji Rodzica Zastępczego.

 

    Wyrażamy szczery podziw dla Państwa empatii, odwagi i odpowiedzialności.

 

    Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, dużo zdrowia i radości na każdy nadchodzący dzień.

 

 

 

Z wyrazami uznania i szacunku

Bernadeta Staszak

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

w Środzie Wielkopolskiej

wraz z pracownikami 


  


 
30.05.2017 - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
wtorek, 30 maja 2017 09:46

 

Szanowni Państwo,

 

W dniu Państwa Święta z ogromną przyjemnością zwracam się do osób tworzących rodzinną pieczę zastępczą – osób, które otworzyły drzwi swoich domów, ale przede wszystkich bramy swych serc, aby pomóc dzieciom, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia – dzieciom pozbawionym opieki swoich biologicznych rodziców.

Z  okazji przypadającego dzisiaj Dnia Rodzicielstwa Zastępczego pragnę wyrazić swoje podziękowanie wszystkim rodzinom, które z niezwykłym oddaniem i zaangażowaniem w wychowanie dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej dają wzór pełnej poświęcenia obywatelskiej postawy.

Dając dzieciom dom zastępczy uczycie je empatii, zrozumienia dla potrzeb bliźniego, umiejętności współdzielenia smutków i radości, zatem wyposażacie swoich wychowanków w wartości tak poszukiwane we współczesnym świecie. Pomagacie im przetrwać trudne chwile, ale także wybaczać i  powracać do domu rodzinnego.  Pokazujecie pozytywne wzorce życia rodzinnego, tworzycie im bezpieczne miejsce na ziemi. I wreszcie pomagacie powierzonym opiece dzieciom wejść w dorosłość, wówczas gdy powrót do domu okazał się niemożliwy.  

Dziękując Państwu za dotychczasowy trud i poświęcenie życzę wszystkim tworzącym rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka oraz placówki rodzinne, a także instytucjom działającym na rzecz rodzicielstwa zastępczego, sukcesów i satysfakcji w niesieniu pomocy dzieciom, a ze swej strony chciałabym zapewnić o szacunku        i szczególnej trosce Rządu,  i mojej osobiście,  o jak najlepsze warunki wykonywanej przez Państwa pracy.

 

Tak mocno jak pragnę dla Polski silnych i bezpiecznych rodzin, tak równie silną chciałabym widzieć w Polsce rodzinną pieczę zastępczą.


 

Elżbieta Rafalska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Po debacie....
piątek, 19 maja 2017 12:02 
Zaproszenie na debatę społeczną
poniedziałek, 08 maja 2017 11:36
Debata.jpg
 
V Międzynarodowa Konferencja Naukowa w WWSSE
wtorek, 02 maja 2017 11:30
Szanowni Państwo

W dniach 29-30.05.2017 r. w siedzibie Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno - Ekonomicznej w Środzie Wlkp., odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności...". Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie tematyce "Idea społeczeństwa dla wszystkich. Współczesne obszary wykluczenia i wsparcia na wybranych etapach życia człowieka". - czytaj więcej.

 
Wesołych Świąt!!!
piątek, 14 kwietnia 2017 10:00
 easter_1489664.jpg

  

 

 

 

 

 


 
zapytanie ofertowe II
czwartek, 23 marca 2017 09:32


Zapytanie ofertowe II
dotyczące ponownego złożenia oferty na świadczenie usług w zakresie prowadzenia zajęć rozwijających kompetencje kluczowe typu świadomość i ekspresja kulturalna: warsztatów plastycznych i teatralnych w ramach projektu „Zwiększenie dostępności do usług społecznych w powiecie średzkim” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,  Oś Priorytetowa 7: Włączenie społeczne, Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 7.2.1. Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego  i ich jednostki organizacyjne.

Zapytanie ofertowe - więcej
Formularz ofertowy dla Stowarzyszenie Pomocy "SOS"  - więcej
Formularz ofertowy dla Stowarzyszenia Pomocy "SOS"  - więcej
Formularz ofertowy dla OPS Krzykosy  - więcej
Załącznik do formularza ofertowego - więcej
 
"Za Życiem"
wtorek, 21 marca 2017 09:16

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało Informator „Za Życiem”.
Informator skierowany jest do kobiet w ciąży i rodziców dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie oraz nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka albo w czasie porodu. Zawiera on wiadomości na temat świadczeń zdrowotnych i socjalnych, z których będzie mogła skorzystać kobieta w ciąży oraz rodzina dziecka wymagającego szczególnej opieki ze względu na stan zdrowia.

Informator - do pobrania (Plik PDF 570 KB)
Ustawa -
czytaj (Plik PDF 224 KB)

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 11


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010 PCPR ŚRODA WIELKOPOLSKA)