PCPR WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Ważne strony:

Forum Pomocy Społecznej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności
Podziękowania
wtorek, 22 sierpnia 2017 07:52
 
Nieczynne
piątek, 11 sierpnia 2017 06:36
14 sierpnia 2017 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wielkopolskiej będzie nieczynne.
 
Zapytanie ofertowe
czwartek, 10 sierpnia 2017 15:01
Zaproszenie do składania ofert cenowych na wykonanie projektu zamiennego dla inwestycji w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Małej Klasztornej.


zapytanie oferowe - pobierz
(Plik PDF Rozmiar 248 KB)


formularz ofertowy - pobierz (Plik DOC Rozmniar 32 KB)

 

 
Wakacje z Muszkieterami
wtorek, 01 sierpnia 2017 00:00
O AKCJI
„Wakacje z Muszkieterami” to akcja charytatywna Fundacji Muszkieterów skierowana do dzieci w wieku 8-14 lat, pochodzących z rodzin niezamożnych, a także z domów dziecka, które pomimo wielu trudności wykazują się wzorową postawą w szkole i mogą pochwalić się wysoką średnią ocen. Dzięki finansowemu wsparciu właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, Fundacja Muszkieterów już po raz drugi zorganizuje wyjazd na niezapomniane wakacje dla ponad 1000 dzieci z całej Polski.
W tym roku dzieci będą się bawić i poznawać wartości Małego Muszkietera na koloniach w Dźwirzynie, Murzasichle oraz Sierockiem.

ATRAKCJE NA WAKACJACH Z MUSZKIETERAMI
„Wakacje z Muszkieterami” to letni wypoczynek dla dzieci wzbogacony różnorodnymi zajęciami rozwijającymi ich zdolności ruchowe, kreatywność oraz pozwalający odkryć cenne wartości życiowe, którymi powinien kierować się każdy Muszkieter. Prócz warsztatów zaplanowanych na terenie ośrodków wypoczynkowych, będą miały również możliwość poznania uroków okolicznej przyrody, dzięki wycieczkom krajoznawczym. W trakcie zabaw, uczestnicy kolonii każdego dnia będą poznawać 8 wartości Małego Muszkietera, które wyrażają godne naśladowania wzorce zachowania.

Akcji przyświeca motto:

To charakter, a nie kapelusz z piórem, czyni z Ciebie Muszkietera!

więcej - www.wakacjezmuszkieterami.pl/wakacje_2017.html
 
Bezpieczeńswto użytkowania butli gazowych - Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu
wtorek, 27 czerwca 2017 08:38
Szanowni Państwo w związku z zagrożeniem wynikającym z użytkowania butli gazowych, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu udostępnia ulotkę informacyjną o bezpiecznym użytkowaniu butli gazowych. Prosimy o przeczytanie  ulot ki w linku - Informacja o bezpiecznym użytkowaniu butli gazzowych
 
Ośrodki Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem
środa, 14 czerwca 2017 08:11
Szanowni Państwo,

w roku 2017 Fundacja "Dziecko w Centrum" realizuje zadania z zakresu pomocy pokrzywdzonym przestęstwem współfinansowane ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonują obecnie trzy ośrodki prowadzone przez Fundację "Dziecko w Centrum" we współpracy z Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Gnieźnie oraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Trzciance:
  • Ośrodek Pomocy pokrzywdzonym Przestępstwem w Poznaniu (centrala),
  • Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gnieźnie,
  • Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Trzciance.
Kompleksowa ofert Ośrodka skierowana do osób pokrzywdzonych przestęstwem obejmuje: bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną, psychiatryczną, opiekuna osoby pokrzywdzonej, tłumacza języka obcego i tłumacza języka migowego. W ramach oferty znajduje się również pomoc materialna mająca na celu łagodzenia skutków przestępstwa.
ulotka - pobierz (Plik PDF Romiar 4,72MB)
plakat - pobierz(Plik PDF Romiar 2,64MB)
 
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - Max Marina nad Jeziorem Średzkim
czwartek, 01 czerwca 2017 00:00


„DOM – to nie miejsce, gdzie mieszkasz,

ale miejsce, gdzie cię rozumieją.”

           

                                              Christian Morgenstern


 

SZANOWNI RODZICE ZASTĘPCZY

 

 

Dzień 30 maja to Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

 

w tym szczególnym dniu składamy Państwu gorące podziękowania za wytrwałość w pełnieniu tak ważnej misji – misji Rodzica Zastępczego.

 

    Wyrażamy szczery podziw dla Państwa empatii, odwagi i odpowiedzialności.

 

    Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, dużo zdrowia i radości na każdy nadchodzący dzień.

 

 

 

Z wyrazami uznania i szacunku

Bernadeta Staszak

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

w Środzie Wielkopolskiej

wraz z pracownikami 


  


 
30.05.2017 - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
wtorek, 30 maja 2017 09:46

 

Szanowni Państwo,

 

W dniu Państwa Święta z ogromną przyjemnością zwracam się do osób tworzących rodzinną pieczę zastępczą – osób, które otworzyły drzwi swoich domów, ale przede wszystkich bramy swych serc, aby pomóc dzieciom, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia – dzieciom pozbawionym opieki swoich biologicznych rodziców.

Z  okazji przypadającego dzisiaj Dnia Rodzicielstwa Zastępczego pragnę wyrazić swoje podziękowanie wszystkim rodzinom, które z niezwykłym oddaniem i zaangażowaniem w wychowanie dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej dają wzór pełnej poświęcenia obywatelskiej postawy.

Dając dzieciom dom zastępczy uczycie je empatii, zrozumienia dla potrzeb bliźniego, umiejętności współdzielenia smutków i radości, zatem wyposażacie swoich wychowanków w wartości tak poszukiwane we współczesnym świecie. Pomagacie im przetrwać trudne chwile, ale także wybaczać i  powracać do domu rodzinnego.  Pokazujecie pozytywne wzorce życia rodzinnego, tworzycie im bezpieczne miejsce na ziemi. I wreszcie pomagacie powierzonym opiece dzieciom wejść w dorosłość, wówczas gdy powrót do domu okazał się niemożliwy.  

Dziękując Państwu za dotychczasowy trud i poświęcenie życzę wszystkim tworzącym rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka oraz placówki rodzinne, a także instytucjom działającym na rzecz rodzicielstwa zastępczego, sukcesów i satysfakcji w niesieniu pomocy dzieciom, a ze swej strony chciałabym zapewnić o szacunku        i szczególnej trosce Rządu,  i mojej osobiście,  o jak najlepsze warunki wykonywanej przez Państwa pracy.

 

Tak mocno jak pragnę dla Polski silnych i bezpiecznych rodzin, tak równie silną chciałabym widzieć w Polsce rodzinną pieczę zastępczą.


 

Elżbieta Rafalska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Po debacie....
piątek, 19 maja 2017 12:02 
Zaproszenie na debatę społeczną
poniedziałek, 08 maja 2017 11:36
Debata.jpg
 
V Międzynarodowa Konferencja Naukowa w WWSSE
wtorek, 02 maja 2017 11:30
Szanowni Państwo

W dniach 29-30.05.2017 r. w siedzibie Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno - Ekonomicznej w Środzie Wlkp., odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności...". Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie tematyce "Idea społeczeństwa dla wszystkich. Współczesne obszary wykluczenia i wsparcia na wybranych etapach życia człowieka". - czytaj więcej.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 10


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010 PCPR ŚRODA WIELKOPOLSKA)