PCPR WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Ważne strony:

Forum Pomocy Społecznej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności
Ośrodki Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem
środa, 14 czerwca 2017 08:11
Szanowni Państwo,

w roku 2017 Fundacja "Dziecko w Centrum" realizuje zadania z zakresu pomocy pokrzywdzonym przestęstwem współfinansowane ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonują obecnie trzy ośrodki prowadzone przez Fundację "Dziecko w Centrum" we współpracy z Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Gnieźnie oraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Trzciance:
  • Ośrodek Pomocy pokrzywdzonym Przestępstwem w Poznaniu (centrala),
  • Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gnieźnie,
  • Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Trzciance.
Kompleksowa ofert Ośrodka skierowana do osób pokrzywdzonych przestęstwem obejmuje: bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną, psychiatryczną, opiekuna osoby pokrzywdzonej, tłumacza języka obcego i tłumacza języka migowego. W ramach oferty znajduje się również pomoc materialna mająca na celu łagodzenia skutków przestępstwa.
ulotka - pobierz (Plik PDF Romiar 4,72MB)
plakat - pobierz(Plik PDF Romiar 2,64MB)
 
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - Max Marina nad Jeziorem Średzkim
czwartek, 01 czerwca 2017 00:00


„DOM – to nie miejsce, gdzie mieszkasz,

ale miejsce, gdzie cię rozumieją.”

           

                                              Christian Morgenstern


 

SZANOWNI RODZICE ZASTĘPCZY

 

 

Dzień 30 maja to Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

 

w tym szczególnym dniu składamy Państwu gorące podziękowania za wytrwałość w pełnieniu tak ważnej misji – misji Rodzica Zastępczego.

 

    Wyrażamy szczery podziw dla Państwa empatii, odwagi i odpowiedzialności.

 

    Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, dużo zdrowia i radości na każdy nadchodzący dzień.

 

 

 

Z wyrazami uznania i szacunku

Bernadeta Staszak

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

w Środzie Wielkopolskiej

wraz z pracownikami 


  


 
30.05.2017 - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
wtorek, 30 maja 2017 09:46

 

Szanowni Państwo,

 

W dniu Państwa Święta z ogromną przyjemnością zwracam się do osób tworzących rodzinną pieczę zastępczą – osób, które otworzyły drzwi swoich domów, ale przede wszystkich bramy swych serc, aby pomóc dzieciom, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia – dzieciom pozbawionym opieki swoich biologicznych rodziców.

Z  okazji przypadającego dzisiaj Dnia Rodzicielstwa Zastępczego pragnę wyrazić swoje podziękowanie wszystkim rodzinom, które z niezwykłym oddaniem i zaangażowaniem w wychowanie dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej dają wzór pełnej poświęcenia obywatelskiej postawy.

Dając dzieciom dom zastępczy uczycie je empatii, zrozumienia dla potrzeb bliźniego, umiejętności współdzielenia smutków i radości, zatem wyposażacie swoich wychowanków w wartości tak poszukiwane we współczesnym świecie. Pomagacie im przetrwać trudne chwile, ale także wybaczać i  powracać do domu rodzinnego.  Pokazujecie pozytywne wzorce życia rodzinnego, tworzycie im bezpieczne miejsce na ziemi. I wreszcie pomagacie powierzonym opiece dzieciom wejść w dorosłość, wówczas gdy powrót do domu okazał się niemożliwy.  

Dziękując Państwu za dotychczasowy trud i poświęcenie życzę wszystkim tworzącym rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka oraz placówki rodzinne, a także instytucjom działającym na rzecz rodzicielstwa zastępczego, sukcesów i satysfakcji w niesieniu pomocy dzieciom, a ze swej strony chciałabym zapewnić o szacunku        i szczególnej trosce Rządu,  i mojej osobiście,  o jak najlepsze warunki wykonywanej przez Państwa pracy.

 

Tak mocno jak pragnę dla Polski silnych i bezpiecznych rodzin, tak równie silną chciałabym widzieć w Polsce rodzinną pieczę zastępczą.


 

Elżbieta Rafalska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Po debacie....
piątek, 19 maja 2017 12:02 
Zaproszenie na debatę społeczną
poniedziałek, 08 maja 2017 11:36
Debata.jpg
 
V Międzynarodowa Konferencja Naukowa w WWSSE
wtorek, 02 maja 2017 11:30
Szanowni Państwo

W dniach 29-30.05.2017 r. w siedzibie Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno - Ekonomicznej w Środzie Wlkp., odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności...". Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie tematyce "Idea społeczeństwa dla wszystkich. Współczesne obszary wykluczenia i wsparcia na wybranych etapach życia człowieka". - czytaj więcej.

 
Wesołych Świąt!!!
piątek, 14 kwietnia 2017 10:00
 easter_1489664.jpg

  

 

 

 

 

 


 
"Za Życiem"
wtorek, 21 marca 2017 09:16

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało Informator „Za Życiem”.
Informator skierowany jest do kobiet w ciąży i rodziców dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie oraz nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka albo w czasie porodu. Zawiera on wiadomości na temat świadczeń zdrowotnych i socjalnych, z których będzie mogła skorzystać kobieta w ciąży oraz rodzina dziecka wymagającego szczególnej opieki ze względu na stan zdrowia.

Informator - do pobrania (Plik PDF 570 KB)
Ustawa -
czytaj (Plik PDF 224 KB)

 
Zapytanie ofertowe.
czwartek, 02 marca 2017 00:00

ZAPYTANIE OFERTOWE nr 6/2017

dotyczące złożenia oferty na świadczenie usług w zakresie prowadzenia zajęć rozwijających kompetencje kluczowe typu świadomość i ekspresja kulturalna: warsztatów plastycznych i teatralnych w ramach projektu „Zwiększenie dostępności do usług społecznych w powiecie średzkim” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,  Oś Priorytetowa 7: Włączenie społeczne, Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 7.2.1. Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego  i ich jednostki organizacyjne.

Baza konkurencyjności - czytaj

Wyniki - czytaj

 
Zapytanie ofertowe
wtorek, 28 lutego 2017 14:42


ZAPYTANIE OFERTOWE nr 5/2017

dotyczące złożenia oferty na świadczenie usług w zakresie przeprowadzenia kursu oraz korepetycji  z języka obcego i innych przedmiotów w ramach projektu „Zwiększenie dostępności do usług społecznych w powiecie średzkim” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,  Oś Priorytetowa 7: Włączenie społeczne, Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 7.2.1. Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego  i ich jednostki organizacyjne.

Baza konkurencyjności - czytaj

Wyniki - czytaj

 
Zapytanie ofertowe..
poniedziałek, 20 lutego 2017 10:40

Zapytanie ofertowe

Powiat Średzki/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wielkopolskiej, ul. Szkolna 2, 63-000 Środa Wielkopolska zaprasza do złożenia propozycji cenowej (oferty) na pełnienie funkcji logopedy w ramach zadania Akademia dla rodziny i zadania Placówka Wsparcia Dziennego w ramach projektu „Zwiększenie dostępności do usług społecznych w powiecie średzkim”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

Zapytanie ofertowe i formularz ofertowy - do pobrania

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010 PCPR ŚRODA WIELKOPOLSKA)